Sauerland – dalszy opis

Na pozór Sauerland jest całkowitym przeciwieństwem Zagłębia Ruhry. Mimo tego, że nie ma w tym rejonie wielkich miast, jest jednak sporo ośrodków przemysłowych średniej wielkości. Głównym produktem jest piwo, a jego najistotniejszym składnikiem miękka woda z lokalnych źródeł. Wielu piwoszy uważa piwo z Sauerlandu za lepsze od dorlmundzkiego. Wan-teiner, zwany „królową wszystkich piw” z racji delikatnego smaku, reklamuje się obecnie szeroko za granicą, Veltins cieszy się popularnością w całych Niemczech, w niczym nie ustępująim równieżIsertohneri Hirsch. Co ważniejsze, wody Sauerlandu odgrywają kluczową rolę w gospodarce Zagłębia Ruhry, a wielkie tamy w tym regionie kształtują system wód śródlądowych w Niemczech.

Niemcy zatrzymali Sauerland dla turystyki krajowej, czemu właściwie trudno się dziwić. Miasta regionu nie są szczególnie atrakcyjne, przepiękny krajobraz pozbawiony jest legendarnych związków z Renem, okazałości Alp Bawarskich, wyrazistości charakteru Szwarewaldu: można tu za to znakomicie wypocząć. Jeśli się na to zdecydujesz, nie nadwyrężysz nadmiernie swego budżetu, jako że istnieje tu sporo możliwości tanie- go noclegu. Działa wiele pól biwakowych i schronisk młodzieżowych, liczne są kwatery prywatne (CS-©). Prywatne gospodarstwa rolne oferują, również tanie noclegi z wyżywieniem. Zainteresowani wypoczynkiem w tym regionie poxvinni zaopatrzyć sit: w Gastgebenw-eichnis – Saitcrland, wydawaną każdego roku bezpłatną broszurą lokalnego biura promocji turystycznej, która zawiera wyczerpującą listę wszystkich rodzajów zakwaterowania oraz możliwości uprawiania sportu i innych form rekreacji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>