Okolice Siegen

Położony w odległości ! I km mi północny zachód od Siegen (regularne !włączenia autobusowe) FREUDENBERG jest typowym miastem „pocztówkowym”, zdobiącym prawie każdy kalendarz sławiący uroki Niemiec. W 1540 r. miasto o niespełna stuletniej wówczas historii zostało zniszczone przez pożar. Odbudowane ulice nie zmieniły sit: prawie wcale aż do naszych czasów. Rzędami stoją przy nich czarno-białe domy z pruskiego muru, a strome dachy kryte łupkową dachówką stanowią wymowne świadectwo ostrych zim Siegerlandu. Freudenberg jest ośrodkiem rekreacyjnym popularnym przez cały rok, istnieje tu mnóstwo pensjonatów najlepiej spróbować po szukać kwatery przy Oranienstrasse, najokazalszej ulicy miasta.

Długi szereg wakacyjnych miejscowości leży przy ciekawej, choć nie najszybszej linii kolejowej, ciągnącej się obrzeżem Gór Rothaar z Siegen do Frankenberg w Hesji. Śnieg często spada tu już na początku zimy, wcześniej niż. w Alpach, dlatego też do Freudenberg i okolic zjeżdża wielu narciarzy. BAD BERLEBURG jest najbardziej znanym uzdrowiskiem i posiada jedną z nielicznych w tym rejonie zabytkową budowlę większych rozmiarów – barokowy zamek (zwiedzanie z przewodnikiem, V-1X codz. o 10.30 i 14.30: X-IV wl., czw, i nd. o 14.30: 2.50 DM). Bliżej Siegen leży Erndtebriick, skąd osobna linia kolejowa prowadzi do BAD LAASPHE, miejscowości kuracyjnej z budynkami z pruskiego muru. Obydwa uzdrowiska dysponują dobrymi trasami spacerowymi i wieloma możliwościami zakwaterowania.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>