Opcja na darmowe noclegi w górach

Noclegi w górach- kilka sprawdzonych opcji na spanie bez płacenia

Jeżeli dysponujemy odpowiednimi środkami, to taka kwestia jak noclegi w górach nie powinna stanowić dla nas żadnego problemu. W tym przypadku możemy wynająć pokój w hotelu, apartament czy też inne dowolne noclegi w górach. Jeżeli jednak musimy się liczyć z każdym groszem, i jeśli złotówkę przeglądamy dwa razy zanim ją wydamy, to noclegi w górach dostępne w ogólnej ofercie mogą być dla nas problemem. Czy istnieje zatem sposób na darmowe spanie w górach? Jeżeli tak, to gdzie szukać takich opcji? Poniżej przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów. Po pierwsze, jeżeli w góry wybieramy się latem, to możemy zabrać ze sobą śpiwór i niezbędne oprzyrządowanie. Mając taki sprzęt będziemy mogli poprosić dowolnego gospodarza o udostępnienie kawałka pola, czy łąki. W większości przypadków na pewno uzyskamy pozytywną odpowiedź i będziemy mogli skorzystać z darmowych noclegów w górach. Kolejnym sposobem, tym razem takim, który nie ma nic wspólnego ze spaniem na łonie natury, jest znalezienie pensjonatu lub ośrodka, a następnie poproszenie właściciela o darmowe miejsce do spania w zamian za na przykład pozmywanie naczyń, skoszenie trawnika czy też posprzątanie pokoi. Jeżeli nie boimy się pracy i jeśli chcemy spróbować swoich sił w takim nietypowym zadaniu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy wzięli sprawy w swoje ręce i znaleźli właściciela, który nam to ułatwi. Być może na początku spotkamy się z dziwnymi reakcjami, ale w końcu na pewno znajdzie się ktoś, kto udostępni nam dach nad głową.

Noclegi w górach- spanie na kanapie u lokalsów

Opcje z darmowym spaniem wymienione w powyższym akapicie są jak najbardziej możliwe i dostępne w każdym zakątku Polski. Jeśli jednak wolimy wyjeżdżać mając wszystko zaplanowane, to w grę wchodzą jeszcze inne noclegi w górach. Mowa tu o tak popularnym ostatnio spaniu w prywatnych mieszkaniach. Opcja ta nosi nazwę z języka angielskiego i brzmi couchserfing. W wolnym tłumaczeniu jest to właśnie spanie na kanapie o kogoś kogo nie znamy. Jeżeli chcemy skorzystać z takiej nietypowej usługi, to przede wszystkim powinniśmy się zarejestrować na jednym z prężnie działających portali. Strony te ułatwiają kontakty nie tylko tym, których interesują noclegi w górach, ale także tym, którzy podróżują po całym świecie. W ten oto prosty sposób możemy znaleźć miejsce noclegowe na przykład na drugim końcu kontynentu. Jeżeli tylko w sieci znajdzie się osoba, która zaoferuje nam swoją kanapę na jedną lub więcej nocy, to naprawdę nie warto się zastanawiać i trzeba skorzystać z tej okazji. Musimy jednak pamiętać o tym, że my w przyszłości będziemy musieli się w ten sam sposób zrewanżować. Zaletami takiego rozwiązania jest nie tylko brak ponoszenia jakichkolwiek kosztów, ale także poznawanie nowych miejsc i nowych ludzi. Nie zawsze trafimy na osobę, która przypadnie nam od pierwszego wejrzenia, ale w wielu przypadkach od razu nawiążemy dobry kontakt z naszym gospodarzem, a ten z kolei może nas oprowadzić po mieście.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>