Miejscowości wypoczynkowe w Bonn

„Jeden dzień wystarczy, by spenetrować najciekawsze miejsca, chyba że wizyta nut ściśle określony charakter badań geologicznych”, stwierdza! autorytatywnie haedeker w ubiegłym stuleciu i – jak się zdaje – opinia ta do tej pory nie uległa przedawnieniu. Siedmiogórze ma dobre połączenia z Bonn-dojazd kolejką U-Bahn ##64 i #66, można się też zatrzymać w KÖNIGSWINTER lub BAD HONNEF-RHÖNDORF. Uniknęły one losu Bad Godesberg i nie zostały wchłonięte przez stolicę. Königswinter jest typową miejscowością wypoczynkową o swobodnej, nieskrępowanej atmosferze, pełno tu wszelkiego rodzaju lokali rozrywkowych i dancingów przy Tin Pan Alley. O wiele bardziej eleganckie jest Bad Honnef-Rhöndorf. Tutejszy Dom Zdrojowy okolony jest pięknym parkiem. Bad Honnef wybrał na swą rezydencję Konrad Adenauer, pierwszy kanclerz Republiki Federalnej: dom wybitnego polityka pod minierem Sc przy ulicy noszącej dziś jego imię przekształcony został w muzeum (wt.-nd. 10.00-16.30: bezpl).

Obie miejscowości oferują sporo możliwości noclegowych: nastawione są przede wszystkim na goszczenie rodzin podczas wakacji. Warto zastanowić się nad spędzeniem tu kilku dni, jako żc ceny są niższe od tych, które obowiązują w Bonn. W Kónigs- winter tanich noclegów szukać należy przy Hauptstrasse i Grabenstrasse, Rheinallee odznacza się wyższym standardem. Schronisko młodzieżowe mieści się w Bad Honnef Selhofer Str. 106 («02224/713110: fjy), na południowym krańcu miasta: jest tu również kilka kempingów. Najtańszy hotel to Zur Dor/shiiiike przy Aegidiusplatz («02224/8889: ©).

Bardzo atrakcyjne będzie z pewnością odwiedzenie miasta podczas trwania któregoś z licznych festynów. Najbardziej widowiskowy jest niewątpliwie Ren w płomieniach z pokazem ogni sztucznych i iluminacją, który odbywa się w pierwszą sobotę maja. Tydzień później świętowany jest uroczyście pierwszy doroczny zbiór szparagów. Święto wina obchodzi się w Bad Honnef w pierwszy weekend września, dokładnie miesiąc później odbywa się jego odpowiednik w Königswinter.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>